Sojusz Lewicy Demokratycznej

Blogosfera

Wojciech Olejniczak: Falstart Piechocińskiego

Data dodania: 2012-12-04 19:12

Przez dwa tygodnie rządzący politycy zajmowali się samymi sobą. Ten festiwal dzisiaj dobiegł końca. Janusz Piechociński wchodzi do rządu. Prawdę mówiąc, to był jedyna racjonalna decyzja.

Piechociński zdobył władzę w PSL pod hasłami odnowy i przyspieszenia. W intencji Piechocińskiego polityka ma być bardziej nasycona sprawami merytorycznymi a mniej agresją i wojenkami. W pierwszych tygodniach prezesowania Piechocińskiego "merytoryki" było tyle, co kot napłakał. Wszystkie jego działania sprowadzały się do spraw organizacyjnych i rozgrywek wewnątrz stronnictwa. Czyli mamy stary-nowy PSL. Wiele musiało się zmienić, aby wszystko zostało po staremu.
 
Janusz Piechociński często powtarza, że polityka może być inna – lepsza. Niestety sam nowy rozdział swojej kariery rozpoczął od złamania swojej fundamentalnej przedwyborczej obietnicy. Gwoli ścisłości, Piechociński dobrze zrobił wchodząc do rządu. Tyle, że przed wyborami składał po prostu głupie obietnice. Obietnice, które złamał. Kiepski początek jak na odnowiciela polskiego życia publicznego.
 
Źródło: Blog Wojciecha Olejniczaka 

Zobacz profil polityka: Wojciech Olejniczak

Komentarze